Jak skutecznie walczyć ze ślimakami?

jabłoń, jabłka, drzewa owocowe

Ślimaki to jedne z największych szkodników, które mogą poważnie zagrozić pielęgnowanym rośliną. Temperatura w okolicach 10-20 stopni Celsjusza oraz wysoka wilgotność to sprzyjające warunki pogodowe do rozmnażania się ślimaków. Ślimaki unikają w naszym ogrodzie zarówno nagrzanych i słonecznych miejsc. Szkodniki rozsmakowują się w różnych roślinach ogrodowych. Najczęściej są to młode rośliny. Zostawiają po sobie dziury w korzeniach, a także na liściach. Łupem ślimaków padają zarówno rośliny warzywne, ozdobne jak i rolnicze. Ślimaki stanowią poważny problem w ogrodzie. Prawdopodobnie są to najbardziej żarłoczne szkodniki. Powodują w naszych ogrodach ogromne spustoszenie. Ponieważ są niewielkich rozmiarów, zazwyczaj jest je ciężko dostrzec gołym okiem.

W ogrodach pojawiają się zarówno ślimaki ze skorupkami i bez. Nagie ślimaki zostawiają po sobie najwięcej szkód, są żarłoczne oraz bardzo szybko się rozprzestrzeniają. Ślimaki w skorupce rozmnażają się znacznie wolniej od nagich. Istnieje szereg sposobów na zwalczanie ślimaków. Jednym z nich są granulaty Ślimak Control. Głównym zadaniem tych środków jest ograniczenie namnażania się szkodników. Równie dobrym sposobem na poradzenie sobie ze ślimakami jest regularne koszenie trawników i zarośli wokół domu.

Skutecznym sposobem może również okazać się usuwanie chwastów na rabatach, przy tym nie zapominając o terenach wokół działki. Następnie pozostałości zagrabiamy, nie dopuszczając do ich gnicia, ponieważ zostawiając niezgrabione liście stworzymy ślimakom doskonałe miejsce do rozwoju. Należy usunąć kamienie, sterty gałęzi, gruz, deski, które stanowią idealne schronienie dla ślimaków. Jeżeli na naszej działce ślimaki występują bardzo licznie, to warto zastanowić się nad likwidacją kompostownika. To właśnie tam panują wręcz idealne warunki do rozmnażania dla ślimaków.

Według większości ogrodników najlepszą metodą w walce ze szkodnikami są granulki na ślimaki. Bardzo ważne jest to aby pozbierać wszystkie martwe ślimaki po to aby żadne zwierzę nie pożywiło się takim zatrutym mięczakiem. Najlepszym sposobem jest zakopanie martwych ślimaków.

Ferramol GR to gotowy granulat, który możemy od razu przeznaczyć do zwalczenia ślimaków. Środki chemiczne stanowią ostateczność aby pozbyć się szkodników. Podczas stosowania gotowych granulatów należy zachować szczególną ostrożność, a także dawkować je w sposób umiarkowany. Zgodnie z tym co zaleca producent na opakowaniu. Jeżeli populacja ślimaków na naszym terenie jest bardzo liczna wtedy nie wahaj się ani chwili i pozbądź się problemu za pomocą granulatu Ferramol GR.