Szkodniki w ogrodzie

pędrak p-drakol target

Wiosna to czas kiedy nasz ogród budzi się do życia, czy ten najmniejszy czy dość duży sprawia radość kiedy jest pięknie zielony. Lecz jak zawsze o wszystko co piękne trzeba odpowiednio dbać, w ogrodzie mogą na nas czekać również przykre niespodzianki, miedzy innymi możemy spotkać pędraki na trawniku i nie tylko. Pędraki goszczą w nie jednym ogródku, nie należą do pożytecznych insektów więc kiedy się już pojawią i zostana zauważone, co również nie należy do najłatwiejszego, szukamy sposobu aby się ich pozbyć. Przy obecnej technologii pierwszą myślą by poradzić sobie z tego typu problemem szukamy pomocy w internecie. W odpowiedzi znajdujemy nie zawodny środek doglebowy P-drakol.

P-drakol to preparat który ma największe stężenie pożytecznych bakterii. Pędraki na trawniku potrafią się dobrze ukryć, więc ciężko byłoby szukać między każdym źdźbłem trawy, dlatego p-drakol stosujemy jako oprysk. Po rozrobieniu z odpowiednią ilością wody wystarczy już tylko spryskać ogród, należy pamiętać, że kiedy pojawiły się pędraki na trawniku to mogą być w każdym innym zakątku ogrodu. Na szczęście środek p-drakol jest całkowicie naturalnym preparatem więc nie wyrządzi żadnych szkód na kwiatach trawie czy warzywach. Oprysk jest w 100% bezpieczny dla roślin a także dla ludzi i zwierząt, kontakt ze skórą nie jest dla nas zagrożeniem.

P-drakol można również stosować zapobiegawczo, powinniśmy używać go także kiedy jeszcze nie zauważyliśmy w naszym ogrodzie niechcianych gości w postaci insektów, ponieważ p-drakol posiada działanie odstraszające. Wiec kiedy oprysk zostanie zrobiony odpowiednio wcześnie możemy mieć pewność, że pędraki na trawniku to przeszłość. Preparat ten radzi sobie nie tylko z pędrakami-larwami chrząszczy i drutowców. Choć asortyment preparatów zwalczających różnego rodzaju insektów i szkodników ogrodowych się wciąż powiększa, w internecie czy na sklepowych półkach pojawia się ich co raz więcej, to środek p-drakol nadal pozostaje najlepszym. Wciąż posiada najlepszy skład, co za tym idzie najbezpieczniejszy jak i oczywiście najskuteczniejszy. A tego tak na prawdę oczekujemy-skuteczności.

Pędraki to larwy chrząszczy majowych, więc należy zapobiegać ich pojawieniu juz wczesną wiosną, ponieważ żyją one w ziemi i tam składają jaja i kiedy się ujawnią może być ich już całkiem sporo. Żywią się głównie korzeniami roślin, dlatego nie muszą wychodzić na powierzchnię ziemi za pożywieniem co jeszcze bardziej utrudnia ich namierzenie z tego powodu p-drakol jest preparatem doglebowym.