Szkodniki

Jak skutecznie walczyć ze ślimakami?

jabłoń, jabłka, drzewa owocowe

Ślimaki to jedne z największych szkodników, które mogą poważnie zagrozić pielęgnowanym rośliną. Temperatura w okolicach 10-20 stopni Celsjusza oraz wysoka wilgotność to sprzyjające warunki pogodowe do rozmnażania się ślimaków. Ślimaki unikają w naszym ogrodzie zarówno nagrzanych i słonecznych miejsc. Szkodniki rozsmakowują się w różnych roślinach ogrodowych. Najczęściej są to młode rośliny. Zostawiają po sobie dziury w korzeniach, a także na liściach. Łupem ślimaków padają zarówno rośliny warzywne, ozdobne jak i rolnicze. Ślimaki stanowią poważny problem w ogrodzie. Prawdopodobnie są to najbardziej żarłoczne szkodniki. Powodują w naszych ogrodach ogromne spustoszenie. Ponieważ są niewielkich rozmiarów, zazwyczaj jest je ciężko dostrzec gołym okiem.

W ogrodach pojawiają się zarówno ślimaki ze skorupkami i bez. Nagie ślimaki zostawiają po sobie najwięcej szkód, są żarłoczne oraz bardzo szybko się rozprzestrzeniają. Ślimaki w skorupce rozmnażają się znacznie wolniej od nagich. Istnieje szereg sposobów na zwalczanie ślimaków. Jednym z nich są granulaty Ślimak Control. Głównym zadaniem tych środków jest ograniczenie namnażania się szkodników. Równie dobrym sposobem na poradzenie sobie ze ślimakami jest regularne koszenie trawników i zarośli wokół domu.

Skutecznym sposobem może również okazać się usuwanie chwastów na rabatach, przy tym nie zapominając o terenach wokół działki. Następnie pozostałości zagrabiamy, nie dopuszczając do ich gnicia, ponieważ zostawiając niezgrabione liście stworzymy ślimakom doskonałe miejsce do rozwoju. Należy usunąć kamienie, sterty gałęzi, gruz, deski, które stanowią idealne schronienie dla ślimaków. Jeżeli na naszej działce ślimaki występują bardzo licznie, to warto zastanowić się nad likwidacją kompostownika. To właśnie tam panują wręcz idealne warunki do rozmnażania dla ślimaków.

Według większości ogrodników najlepszą metodą w walce ze szkodnikami są granulki na ślimaki. Bardzo ważne jest to aby pozbierać wszystkie martwe ślimaki po to aby żadne zwierzę nie pożywiło się takim zatrutym mięczakiem. Najlepszym sposobem jest zakopanie martwych ślimaków.

Ferramol GR to gotowy granulat, który możemy od razu przeznaczyć do zwalczenia ślimaków. Środki chemiczne stanowią ostateczność aby pozbyć się szkodników. Podczas stosowania gotowych granulatów należy zachować szczególną ostrożność, a także dawkować je w sposób umiarkowany. Zgodnie z tym co zaleca producent na opakowaniu. Jeżeli populacja ślimaków na naszym terenie jest bardzo liczna wtedy nie wahaj się ani chwili i pozbądź się problemu za pomocą granulatu Ferramol GR.

Szkodniki w ogrodzie

pędrak p-drakol target

Wiosna to czas kiedy nasz ogród budzi się do życia, czy ten najmniejszy czy dość duży sprawia radość kiedy jest pięknie zielony. Lecz jak zawsze o wszystko co piękne trzeba odpowiednio dbać, w ogrodzie mogą na nas czekać również przykre niespodzianki, miedzy innymi możemy spotkać pędraki na trawniku i nie tylko. Pędraki goszczą w nie jednym ogródku, nie należą do pożytecznych insektów więc kiedy się już pojawią i zostana zauważone, co również nie należy do najłatwiejszego, szukamy sposobu aby się ich pozbyć. Przy obecnej technologii pierwszą myślą by poradzić sobie z tego typu problemem szukamy pomocy w internecie. W odpowiedzi znajdujemy nie zawodny środek doglebowy P-drakol.

P-drakol to preparat który ma największe stężenie pożytecznych bakterii. Pędraki na trawniku potrafią się dobrze ukryć, więc ciężko byłoby szukać między każdym źdźbłem trawy, dlatego p-drakol stosujemy jako oprysk. Po rozrobieniu z odpowiednią ilością wody wystarczy już tylko spryskać ogród, należy pamiętać, że kiedy pojawiły się pędraki na trawniku to mogą być w każdym innym zakątku ogrodu. Na szczęście środek p-drakol jest całkowicie naturalnym preparatem więc nie wyrządzi żadnych szkód na kwiatach trawie czy warzywach. Oprysk jest w 100% bezpieczny dla roślin a także dla ludzi i zwierząt, kontakt ze skórą nie jest dla nas zagrożeniem.

P-drakol można również stosować zapobiegawczo, powinniśmy używać go także kiedy jeszcze nie zauważyliśmy w naszym ogrodzie niechcianych gości w postaci insektów, ponieważ p-drakol posiada działanie odstraszające. Wiec kiedy oprysk zostanie zrobiony odpowiednio wcześnie możemy mieć pewność, że pędraki na trawniku to przeszłość. Preparat ten radzi sobie nie tylko z pędrakami-larwami chrząszczy i drutowców. Choć asortyment preparatów zwalczających różnego rodzaju insektów i szkodników ogrodowych się wciąż powiększa, w internecie czy na sklepowych półkach pojawia się ich co raz więcej, to środek p-drakol nadal pozostaje najlepszym. Wciąż posiada najlepszy skład, co za tym idzie najbezpieczniejszy jak i oczywiście najskuteczniejszy. A tego tak na prawdę oczekujemy-skuteczności.

Pędraki to larwy chrząszczy majowych, więc należy zapobiegać ich pojawieniu juz wczesną wiosną, ponieważ żyją one w ziemi i tam składają jaja i kiedy się ujawnią może być ich już całkiem sporo. Żywią się głównie korzeniami roślin, dlatego nie muszą wychodzić na powierzchnię ziemi za pożywieniem co jeszcze bardziej utrudnia ich namierzenie z tego powodu p-drakol jest preparatem doglebowym.